Piyasanın En İyisi kim?

hykaynar

Asteğmen
Reaksiyon
70
Uğur iptv, Atlas iptv, 3b iptv en çok memnun olunan bunlar. Ben şuan uğur kullanıyorum kullandıklarım arasında en iyisi.

Reaksiyon
0
Sinesisten memnunum, tavsiye olunur. European test etme imkanı buldum , arkadaşımda kullanıyor iyiymiş. Vod ağırlıklı bir paneli daha varmış.Uğurda fena değil. Yinede görüntü kalitesi ve ilgi olarak sinesisi tek geçerim.

FUNKYMAGIC

Çavuş
Reaksiyon
23
Bence şuan piyasanın en iyisi Aria IPTV. Görüntü kalitesi ve müşteri temsilcisi olarak.

iptvdunya

IPTV DÜNYA
Onaylı Hesap
Reaksiyon
20
Arkadaşlar bir iptv yayıncısı olarak "piyasanın en iyisi" diye bir şey olmadığını belirtmek istiyorum.
Ne aradığınıza bağlı? Altyapınıza bağlı?

10 mps internetim var 4k futbol izlemek istiyorum dediğinizde, bizde 4k var ama 10mps ile izleyemezsiniz. 100mps internetiz var, ama televizyonunuz 4k desteklemiyorsa yine 4k izleyemezsiniz.

Bir başka yayıncıda futbol kanalları iyi olmayabilir ama Türkçe altyazılı, dublajlı binlerce film ve dizi, yüzlerce belgesel kanalı vardır. Siz futbol sevdiğiniz için bu da işinize yaramaz. Ama bu durum o yayıncıyı kötü yapmaz.

Özetle piyasanın en iyisi yok.
"Siz ne istiyorsunuz ve altyapınız bu isteklerinize uygun mu?" bu sorunun yanıtı önemli.

The Engineer

Yüzbaşı
Reaksiyon
103
Arkadaşlar bir iptv yayıncısı olarak "piyasanın en iyisi" diye bir şey olmadığını belirtmek istiyorum.
Ne aradığınıza bağlı? Altyapınıza bağlı?

10 mps internetim var 4k futbol izlemek istiyorum dediğinizde, bizde 4k var ama 10mps ile izleyemezsiniz. 100mps internetiz var, ama televizyonunuz 4k desteklemiyorsa yine 4k izleyemezsiniz.

Bir başka yayıncıda futbol kanalları iyi olmayabilir ama Türkçe altyazılı, dublajlı binlerce film ve dizi, yüzlerce belgesel kanalı vardır. Siz futbol sevdiğiniz için bu da işinize yaramaz. Ama bu durum o yayıncıyı kötü yapmaz.

Özetle piyasanın en iyisi yok.
"Siz ne istiyorsunuz ve altyapınız bu isteklerinize uygun mu?" bu sorunun yanıtı önemli.
4k yayın yaptığınız spor kanalının fps ve bitrate değerlerini paylaşır mısınız? (İnternet hızım 500 mbps)

semre57

Onbaşı
Reaksiyon
12
vodafone ilk 6 ay 500mbps veriyor ama ben 80 90 liralara 500mbs ne veren bir firma gördüm ne de kullan biri. Merak ettim ben de

Reaksiyon
3
Forum kuralları ihlali: Madde 9, 10 ve 18
1 ay süreyle 15 ceza puanı aldınız. 20 puana ulaşması durumunda geçici uzaklaştırma alacaksınız.

Son olarak bir yönetici tarafından düzenlendi:

qasaran

Onbaşı
Reaksiyon
18
Spor kanallarına öncelik verdiğim için, denediğim ve izlediğim yayınlardan; 3b grubunun ( 3b, trion, myhope, aria, kayiptv) uydu yayını kalitesindeki malum ( max hariç) ve s sport platin kanalları çok kaliteli yayınlardı ama şimdi platin kanallar yok maalesef, ne zaman gelir bilinmez. Platin yayınlar ayrıca yüksek hız internet gerektiriyor. Bitrate değerleri 15k civarında. Vip yayınları da fena değil ama platin kalitesi yok. Yayınları gayet stabil.
Uğur (ali dayi)malum spor kanallarından özellikle ticariler çok kaliteli. Diğer spor kanalları ticari kadar olmasa da görüntü kalitesi çok iyi. Bitrate değerleri de 8 10k arası. Spor yayınları stabil ve değişmiyor.
Bu iptv firmaları haricinde malum 1 kanalını sd 60fps hd 60fps ve 1080 60fps diye ortak yayınlayan bir çok firma var ama tvde izleyince görüntü dağılıyor ve kalite namına birşey kalmıyor. ( bu firmaların yayın açısından sadece vodları farklı)
Denediğim birçok iptv yayınlarında spor kanalları stabil değil. malum 1 yayını sürekli değişiyor. Çoğu iptv yayıncısı maç zamanında malum 1 yayınının kalitesini artırıyor ama 2 3 4 ler hemen hemen hepsinde (uğur ve 3b hariç) normal yayın veriyor.

qasaran

Onbaşı
Reaksiyon
18
Özellikle malum spor kanalının yayınları birkaç yayıncı hariç genelde aynı kaynağı kullanıyor. Bir ara bein yazısının altında ab logolu yayınlar, şimdi yatay ve dikey iki çizgi olanlar. Denediğim birçok iptv yayıncıları normal zamanda benzer spor yayınlarını kullanıyor, maç saatlerinde ise malum 1 kanalında farklı kaynaktan uydu kalitesinde yayın sunuyor ve hatta kendi logosunu kullanan yayıncı da var. Bu yayınlar kendilerine mi ait yoksa maç esnasında başka yerden mi alınıyor bilmiyorum ama geçen maç esnasınsa yayın hırsızlığı gerekçesiyle uygunsuz görüntü ile karşılaştım ve bu durumu paylaştım. Bazen ucuz ve kaliteli yayın izleyeyim derken bu talihsizlikler de oluyor maalesef.
Güncel dizi,sinema, belgesel ve vodlar ile yabancı kanallar açısından yayıncılar arasında fark var. İzleyicilerin önceliğine göre yayınları test edip karar vermeleri daha sağlıklı.
Şahsen ben, istediğim özellikleri bir arada sunan iptv yayıncısı görmedim. Spor yayınları çok kaliteli olan iptv yayıncısında ya istediğim yabancı kanal yok, ya vodlar yeterli değil, ya da takip ettiğim diziler yok güncel değil. Vodları ve yabancı kanal seçenekleri zengin olan iptv yayıncısının da spor kanalları kaliteli ve stabil değil.
Neticede iptv sektörü, mükemmeli beklemek beyhude, bir bakmışsınız sektör gümledi ve boşa düşeriz. Bu sektör kurumsal değil ve resmi muhatap da yok garantisi de yok. İptv alırken uzun zamandır hizmet veren ve güvenilir satıcılara denk gelirseniz ne âlâ. Dikkat etmek lazım...

Reaksiyon
1
Sonsuz ip TV kullaniyorum ilk yarıdaki gs-fb maçını izleyemedim normal günlerde hafta maçlarında stabil kanal geçişleri hızlı ama bir ara triondan test aldım dedimki ben ip TV izlemiyormuşum yada bu başka birşey ozaman platin yayınları vardı evde 106 ekran LG smart Tv'de iki yayın arasındaki fark siyah ile beyaz kadar farklıydı tabi fiyatta farklı oda ayrı mesele sonra çok kişiden test aldım bana kalırsa hepsi birbirinin aynısı gibi görüntü kalitesi olarak şahsi fikrim birinci sırayı 3b ve bayileri ikinci sıra ise uğur ip TV gibi bu arada geçen senede iptv dünya kullandım oda stabil bunlar benim görüşüm bitrate çok önemli imiş bu iptvde onu anladım her 1920*1080 p yazan bana hitap etmiyor.

Reaksiyon
5
Maçlar ile işim yok film dizi ama kaliteli örüntü istesem hangisini almalıyım.
Ha birde vestel de ssip tv de izleyebiliyorum.

Forum istatistikleri

Konu
530
Üye
783
Son üye
yldr87